Zobrazujú sa príspevky s označením Chuťovky. Zobraziť všetky príspevky
Zobrazujú sa príspevky s označením Chuťovky. Zobraziť všetky príspevky

sobota 30. decembra 2017

Silvestrovské kanapky z lístkového cesta

Záver roka sa nám pomaly ,ale isto blíži a v týchto chvíľach určite rozmýšľate ,čo pripraviť na stôl..prípadne to už máte dávno vymyslené :) To len ja k akcii potrebujem, aby mi priháralo po zadkom :)
My silvestrujeme klasicky,papučkovo,po domácky ....čo nám vyhovuje asi najviac ..
Pod zub si nachystáme tieto kanapky z lístkového cesta na dva spôsoby ...jedny s nátierkou z údeného lososa a druhé so syrom Brie a zaváranou aróniou ..Miesto arónie môžete použiť brusnice, ale ja som cez leto od kamarátky Zuzky dostala ich domácu zaváranú aróniu,ktorá sa mi so syrom Brie úžasne dopĺňa ..ďakujeme, Zuzka !
A ďakujem aj Vám milí moji ,že som chodíte, komentujete a inšpirujete sa :)
Ja sa na rok 2018 celkom teším ,tak snáď ma nesklame ..začínam s novou prácou, ktorú Vám čoskoro predstavím a aj keď je úplne mimo od "food scény" ,robí mi veľkú radosť :)
Želám Vám, aby ste si aj Vy , v novom roku našli veľa radostí ,málo starostí a množstvo vďačností ♥



Silvestrovské kanapky z lístkového cesta 

lístkové cesto
rozšľahané vajíčko
syr Brie
zavárané arónie alebo brusnice

Lístkové cesto si rozvaľkáme na tenko ,potrieme rozšľahaným vajíčkom, potom narežme na kocky veľkosti približne 4x4cm ..na kocku položíme druhú kocku a takúto zdvojenú kocku položíme do formy na mini muffinky a pečieme pri 200 C ,asi 10 minút ..
Ak nemáme formu na mini muffinky ,tak kocky upečte bez formy...nebojte sa, budú taktiež pekné :)
Polovicu ozdobíme s nátierkou z údeného lososa a na druhú polovicu, asi 5 minút pred dopečením položíme plátok syra Brie a necháme dopiecť, kým sa mierne neroztopí ..na vrch potom dáme za malú lyžičku arónii a vychutnávame si toto dokonalé spojenie :)


Nátierka z údeného lososa

100 g údeného lososa
125 g krémového syra( Philadelphia alebo ja rada používam cream cheese z Lidl )
1 PL majonézy
1 PL chrenu
1 PL kapár
1 PL kôpru
trochu citrónovej šťavy
soľ, korenie , na dochutenie

Všetko spolu zmixujeme a máme hotovo ..ak Vás je viac, tak spravte rovno dvojitú dávku ..




Dobrú chuť a príjemné vítanie Nového roku !



. Print Friendly and PDF

streda 9. augusta 2017

Toast "Caprese"

Milí moji..to už je celkom doba, čo som sem nič nepridala ...v týchto teplách mi ale akosi všetko automaticky vypína a ja sa cítim ako najlenivejší tvor na svete :) ..
A taký je aj tento recept pre lenivé gazdinky ...u nás je to teraz v lete celkom častá záležitosť ..ešte že to tak milujeme ♥ už len tá vôňa šťavnatých rajčín a čerstvo otrhnutej bazalky ..To je čisté leto ♥


Toast "Caprese" 

krajce chleba alebo bagety
cesnak
mozzarella
olivový olej
balsamico ocot
rajčiny
bazalka
soľ a čerstvo mleté korenie

Rúru si predhrejeme na 200C ...chlebík alebo bagety si potrieme roztlačeným cesnakom (prípadne si môžete pripraviť cesnakové maslo ,tak, že si zmiešate zmäknuté maslo s cesnakom a potriete bagety),obložíme plátkami mozzarelly a pečieme cca 15 minút ..
Medzitým si na panvici alebo v menšom hrnci privedieme k varu asi 1/4 šálky balsamico octu a necháme zredukovať na polovicu ..necháme vychladnúť, čím nám vznikne krásne krémové a sladké balsamico ..
Opečené chlebíky obložíme plátkami rajčín a bazalky..pokvapkáme olivovým olejom, zredukovaným balsamicom a dochutíme soľou a korením ..a ihneď podávame !





Dobrú chuť ♥



. Print Friendly and PDF

štvrtok 13. apríla 2017

Avokádovo vajíčkový šalát

Zelený štvrtok si žiada niečo zelené....ale to by mi moja Meliska asi nezjedla :) tak som tú pastelovo zelenú farbu avokáda musela schovať medzi žltučké domáce vajíčka a hneď jej chutilo :)
Tiež máte na detičky takéto finty ?
Čo zeleného ste dnes pripravovali Vy ?



 Avokádovo vajíčkový šalát
(inšpirácia www.zuckerzimtundliebe.de)


4 čerstvé vajcia (najlepšie domáce )
1 zrelé avokádo
1-2 ČL citrónovej šťavy
2 PL majonézy alebo jogurtu 
soľ a korenie
pažítka 

Vajcia si povaríme asi 8 minút ..vychladnuté ošúpeme, pridáme k nim avokádo a všetko spolu roztlačíme vidličkou ..pridáme citrónovú šťavu, majonézu alebo jogurt ,nakrájanú pažítku a dochutíme soľou a korením ...
Naplníme do chlebíkov a sendvič je na svete ... 
 



 Dobrú chuť a krásne veľkonočné sviatky želám ♥


.


Print Friendly and PDF

utorok 17. júna 2014

Toskánske bruschetty z bielej fazule a sušených rajčín


 Tak tieto bruschettky ma úplne dostali :) A nezabudnite si k nim zobrať spoločníka ,v podobe pohára vychladeného bieleho vína ! Bude to láska na "prvý hlt" :)




Toskánske bruschetty z bielej fazule a sušených rajčín
(inšpirácia  www.recipebridge.com )



1 konzerva bielej fazule
2 strúčiky cesnaku
Soľ
Čerstvo mleté korenie
Cca 1 PL čerstvého tymianu
1 PL citrónovej šťavy
Sušené rajčiny v oleji
Píniové oriešky
Petržlenová vňať
Bageta

Fazuľu zlejeme a necháme odkvapkať ,potom rozmixujeme s 1 PL oleja z rajčín, cesnakom , tymianom ,soľou a korením ...Píniové oriešky si opražíme na panvici a zmiešame ich s nakrájanými rajčinami a petržlenovou vňaťou..Na opečené bagetky natierame fazuľovú nátierku a posypeme sušenými rajčinami s orieškami a petržlenovou vňaťou.




Dobrú chuť :)

Print Friendly and PDF
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...