nedeľa 10. decembra 2017

Linecké koláčiky s orechovo perníkovým maslomTak čo, milí moji ...už ste začali s vianočným pečením ? ja sa priznám, že ešte ani úplne netuším ,čo budem piecť ..vždy si to chtiac-nechtiac nechávam na poslednú chvíľu, ale už teraz viem ,že jedným z druhov, budú aj tieto linecké koláčiky s orechovo perníkovým maslom..pripravovala som ich ešte začiatkom jesene, v spolupráci s Karpatským KB škorica a klinček a poviem Vám, že na chuť toho orieškového masla som dodnes nezabudla ..maximálne delikatesná záležitosť ,to Vám zaručujem :)

Linecké koláčiky s  orechovo perníkovým maslom

Linecké koláčiky :
300 g hladkej múky
150 g práškového cukru
125 g kukuričného škrobu
250 g masla
1 vajce
Štipka soli

Orechovo perníkové maslo :
2 šálky orechov (vlašských alebo pekanových,ja som použila mix ) 1 šálka=250ml
¼ ČL soli
1 ČL perníkového korenia
¼ ČL vanilkového extraktu
2-3 PL javorového sirupu
1 PL Karpatského KB škorica a klinček

Z uvedených surovín si rukami spracujeme hladké cesto a sformujeme ho do tvaru bochníka ..odložíme aspoň na 1 hodinu do chladu ..
Potom vyvaľkáme ,vykrajujeme do požadovaných tvarov a pečieme pri teplote 180 C ,asi 7-8 minút ..
Na prípravu masla si najprv v rúre pri teplote 150 C opečieme orechy..pečieme cca 10 minút...
Necháme ich chvíľu vychladnúť ,potom ich vložíme do kuchynského robota ,pridáme soľ, perníkové korenie ,vanilku a mixujeme, kým nám nevznikne hladké maslo ..až potom pridáme javorový sirup a Karpatské KB škorica a klinček a opäť chvíľu premixujeme..
Z takto pripraveným maslom naplníme linecké koláčiky ...


Dobrú chuť a krásny adventný čas želám !. Print Friendly and PDF

3 komentáre:

  1. Takze reklama na Karpatske horke?? Kolko za to dostavas?

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Our major products are single-head, double-head, three-head, and four-head engraving machines to meet your different wants. After-sale service is one of our strengths including preventive upkeep applications and functions engineering cvs slippers support and coaching. Absolute Machine Tools maintains a substantial inventory in the us as well as|in addition to} a continuous inventory substitute ordering system to raised serve our clients. Computer Numerical Control machining involves utilizing pre-programmed machine motions to manage and control various machining, fabrication and different manufacturing instruments corresponding to lathes, mills, grinders, and routers. In short, CNC machining refers to any fabrication operation carried out by a machine that's operated or controlled by a computer. CNC machinery permits for the automation of huge manufacturing processes that in any other case would have been performed manually.

    OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...