pondelok 22. februára 2016

Marocký Tažín z koreňovej zeleniny

Ako ste už asi videli u mňa na facebooku,minulý týždeň som prijala pozvanie od kuchára Ľuboša Mega z Modrého koníka do jeho kuchyne a mala som tak možnosť si vyskúšať, aké je to variť pre 25 ľudí a naplánovať si obedné menu podľa seba :) Ďakujem Ľuboš !
Aj keď som v Maroku ešte nebola (dúfam, že raz sa tam dostanem :) ) ,tak ma často ovládajú marocké chute ..najmä teraz v zime, keď nás marocké korenie pekne zahreje a zároveň sa dajú výborne využiť sezónne suroviny ...
Obedné menu teda pozostávalo z marockej tekvicovej polievky  , z tažínu z koreňovej zeleniny a ako dezert sme servírovali , ryžový puding skaramelizovanými pomarančmi a pistáciami ...
Tak čo, necháte sa inšpirovať ?
 

 
Tažín z koreňovej zeleniny  s mandľovým kuskusom
(inšpirácia www.blueapron.com)
(cca pre 6 osôb )

1 ½ šálky kuskusu

1 konzerva lúpaných rajčín

½ šálky mandľových lupienkov

½ šálky gréckeho jogurtu

1 citrón

1 PL olivového oleja

250 g petržlenu

1 červena cibuľa

500 g sladkých zemiakov (batatov)

250 g mrkvy

1 konzerva cíceru

1 zväzok čerstvého petržlenu alebo koriandru

1 PL korenia Ras EL Hanout

1/3 šálky sušených hrozienokV hrnci si rozpálime olivový olej, pridáme nakrájanú cibuľu a korenie Ras EL Hanout ..restujeme 3 až 5 minút..potom si pridáme rajčiny, nakrájaný petržlen,bataty,mrkvu , hrozienka a pridáme 1 ½ šálky vody..privedieme k varu, potom plameň stíšime a necháme variť 25-30 minút. .dochutíme soľou a korením ,podľa potreby..

Na kuskus si privedieme k varu 2 šálky vody so štipkou soli ..do vriacej vody nasypeme kuskus,stiahneme z ohňa ,prikryjeme a necháme postáť  4-6 minút, kým sa voda vsiakne..potom primiešame mandle, šťavu z 3 štvrtín citróna a pokvapkáme olivovým olejom..dochutíme soľou a korením, podľa chuti ..

Jogurt si zmiešame so šťavou z jednej štvrtiny citróna ,dochutíme soľou a korením...
Tajine podávame s mandľovým kuskusom, citrónovým jogurtom a nasekanou petržlenovou vňaťou....


Dobrú chuť !
. Print Friendly and PDF

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...